Komentari

Program VI izdanja Međunarodnog festivala život je lijep!

Program VI izdanja Međunarodnog festivala život je lijep!

Program VI izdanja Međunarodnog festivala život je lijep!

Međunarodni festival muzičke scenske umjetnosti "Život je lijep" - 6. izdanje, 7. do 17. novembra 2013., Bukurešt

Četvrtak, 7. novembar 2013

18.30 - Izložba fotografija - Nacionalni turnir, fotograf: Oana Turcu / Lak / Baneasa Shopping City / Izložba se može posjetiti u palati Sutu
18.30 - "Majstor i ... opereta - Gabriel Popescu" Iona Moldovana / pokretanje knjige / Kazalište Nottara
19.00 - Jubilarni koncert - Zbor opere i muzičkog teatra "Ion Dacian", dirigent: Gabrijel Popescu / Nottara teatar
19.00 - Buika (Španija) / koncert flamenka / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - Predstavljanje rezultata radionice koju je održao Mario Biagini / Foyer Atelier Salii, Pozorište Odeon

Petak, 8. novembar 2013

18.30 - Izložba opernih i operetnih kostima i filatelistička izložba / otvaranje / Foaje Nacionalne opere u Bukureštu
19.00 - „6 - nedovršeni komad za klavir, ideje i muza“, predstava nakon ideje Stefana Donige; režija Anca Colteanu, Opera i muzičko pozorište "Ion Dacian" / pozorišno-plesna predstava / Metropolis Theatre
19.00 - "Carmen", režija Konstantin Purtseladze, Državno muzičko i dramsko pozorište, Tbilisi (Gruzija) / pozorišno-plesna predstava / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - proba sa javnošću - prezentacija rezultata radionice koju je podržao Thomas Richards / Nacionalna biblioteka Rumunije
20.00 - "Bellissimi" - Florin Budnaru i Catalin Petrescu, reditelj: Dragos Galgotiu / opereta i glazbeni koncert - / Grand Cinema Digiplex, Baneasa Shopping City / Koncert će uslijediti nakon izdavanja sveska "Između dva svijeta ... - Florin Budnaru" Iona Moldovan

Subota, 9. novembar 2013

19.00 - Jubilarni koncert - Mioara Manea-Arvunescu - 25 godina karijere / Operetta koncert / Nacionalna opera u Bukureštu / koncert će uslijediti izdanjem sveska "Fascinacija kao sudbina operete - Mioara Manea-Arvunescu" Iona Moldovana
19.00 - "Carmen", režija Konstantin Purtseladze, Državno muzičko i dramsko pozorište (Tblisi) / pozorišno-plesna predstava / Kulturni centar "Ion Manu", Otopeni
19.00 - proba sa javnošću - prezentacija rezultata radionice koju je podržao Thomas Richards / Nacionalna biblioteka Rumunije

Nedelja, 10. novembra 2013

17.00 - Sonia Theodoridou - "Kavafis.Umbrele iubirii" (Grčka) / lirski recital na tekst K.P.Kavafis / Yellow Foyer, Nacionalna opera Bukurešt
18.30 - Pisma mladom plesaču, autor Maurice Bejart, izv. stefan Doniga / pokretanje knjige / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - „Baiadera“, režija i koreografska adaptacija: Mihai Babuska, Bukureštanska nacionalna opera / baletna predstava / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - „Bellissimi“ - Florin Budnaru i Catalin Petrescu, reditelj: Dragos Galgotiu / opereta i muzički koncert / Kulturni centar „Ion Manu“, Otopeni

Ponedeljak, 11. novembar 2013

17.00 - Radionica Jerzyja Grotowskog i Thomasa Richarda / retrospektivna projekcija i konferencija koju su održali Thomas Richards i Mario Biagini / UNATC Hall
18.00 - Zbor opere i muzičkog teatra, dirigent: Gabriel Popescu / koncert religiozne muzike / Crkva "Domnita Balasa"
19.00 - Trofej „Ion Dacian“ za mlade prevodioce, 5. izdanje / Učionica Nacionalne biblioteke Rumunije

Utorak, 12. novembar 2013

19.00 - "Mozart koraci", predstava Gigi Caciuleanu, Narodno pozorište "Radu Stanca", Sibiu / koreografska pozorišna predstava / Bukureštanska nacionalna opera
20.00 - Tri paralele / Koncert stare rumunske muzike / Grand Cinema Digiplex, Shopping grad Baneasa

Sreda, 13. novembar 2013

19.00 - "Japanska priča", režija: Yasuda Masahiro, Narodno pozorište "Radu Stanca", Sibiu / kabuki predstava / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - "Nije istorija kostiju", režija: Mario Biagini, radni centar Jerzyja Grotowskog i Thomasa Richarda / show-koncert / kafe-kazalište Godot
21.00 - "Apsolutni Wilson" / projekcija filmova / Grand Cinema Digiplex, Shopping grad Baneasa

Četvrtak, 14. novembar 2013

17.00 - "Dnevna soba", režija: Thomas Richards, fokusirani istraživački tim - Centar za rad Jerzyja Grotowskog i Thomasa Richarda / eksperimentalna kazališna predstava / Yellow Foyer, Nacionalna opera Bukurešt
19.00 - "Grof Luksemburg", režija Igor Konyaev, Državno pozorište muzičke komedije, Sankt Peterburg (Rusija) / operetna predstava / Bukureštanska nacionalna opera
20.00 - Otvaranje izložbe Alt.Undeva.Aici, Andreea Ciolacu i Cristian Irian / Baneasa Shopping City
20.30 - Viktoria Tolstoy i Jacob Karlzon - "Trenutak sada" (Švedska) / jazz koncert / Grand Cinema Digiplex, Baneasa Shopping City

Petak, 15. novembar 2013

17.00 - "Dnevna soba", režija: Thomas Richards, fokusirani istraživački tim - Centar za rad Jerzyja Grotowskog i Thomasa Richarda / eksperimentalna kazališna predstava / Yellow Foyer, Nacionalna opera Bukurešt
18.00 - Zbor Nacionalne opere, dirigent: Gabriel Popescu / Koncert religiozne muzike / Crkva "Sf. Ivan Krstitelj "
19.00 - Alexandra Coman - "Čarolija operete", gost: Enrique Ferrer (Španija), dirigent: Andrey Alekseev (Rusija) / operetni koncert / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - "Sa zakrilcima ili bez njih" - djela narodne i klasične glazbe za bubanj i klavir - Martin Budinski (Slovačka) i stefan Doniga / koncert / Kafe-kazalište Godot
20.00 - Cobzality / koncert elektroenergetske muzike / Grand Cinema Digiplex, Shopping City Baneasa

Subota, 16. novembar 2013

19.00 - Muzički studio - Uživo (sa: Cristina Bleandura, Victor Bucur, Marin Fagu, Lucian Ionescu, Oana Rusu) / diplomski koncert solista iz studija Canto pod vodstvom Alfreda Pascua / Godot Cafe-Theatra
19.00 - "Krvavo vjenčanje", koreografija Jurijus Smoriginas, Državno muzičko pozorište, Klaipeda (Litvanija) / pozorišno-plesna predstava / Bukureštanska nacionalna opera
19.00 - "Tajna doktora Honigbergera", nakon Mircea Eliadea, režija: Dragos Galgotiu, Opera i muzičko pozorište "Ion Dacian" / show-radionica / Kulturni centar "Ion Manu", Otopeni
19.30 - Zbor opere i muzičkog teatra "Ion Dacian", dirigent Gabriel Popescu / Koncert religiozne muzike / Katedrala "Sf. Iosif"
21.00 - Romantični recital / Opera i muzički teatar "Ion Dacian" / Caru cu Bere

Nedelja, 17. novembar 2013

19.00 - Alfredo Pascu i gosti / koncert za operete / Nacionalna opera u Bukureštu / koncert će uslijediti pokretanjem sveska "U dijalogu s Alfredom Pascuom" Gabriela Lupu
19.00 - "Krvavo vjenčanje", koreografija Jurijus Smoriginas, Državno muzičko pozorište, Klaipeda (Litvanija) / plesno-kazalište / Kulturni centar "Ion Manu", Otopeni
22.00 - „Dacika“ - Lounge Music Night, sa kafe-pozorištem Mihai Toma / Godot

Oznake Festivali Festivali Dječiji festival


Video: Počeo Bečej noću: Kratkometražni filmovi i rok svirke otvorili treće izdanje festivala (Maj 2021).